A lakás alapvető hangulatát a burkolatok határozzák meg.
A lakásfelújítás burkolás fázisa olyan mintha „felöltöztetnénk” a lakást. A konyhában, az étkezőben, a fürdőszobában, esetenként az előszobában hidegburkolatot, míg a nappaliban és a szobákban valamilyen meleg-burkolatot. A felújítás során lehetőleg minél több munkát kell elvégezni a burkolás előtt, hiszen a kész burkolatra már nagyon kell vigyázni. Általában még a festést is elvégzik, és a burkolás után a sérült felületeket a festő kijavítja.
A burkolás folyamata.
Először a hidegburkolást kell kivitelezni, ami vizes környezettel jár. Az aljzatkiegyenlítés után a burkoló szakember leragasztja a burkolólapokat, beépíti az élvédőket, a burkolatváltókat. A csemperagasztó megkötése után következhet a fugázás. A fugaanyagot a csempék, a járólapok színéhez, mintájához választjuk ki. A fuga színválasztásával is különlegessé, mutatóssá tehetjük a burkolatot.
A meleg burkolás előtt a felületnek, a környezetnek már tisztának, száraznak kell lennie. A meleg-burkolatok kiválasztásánál is több lehetőség közül választhatunk. A parkettákból is hatalmas a választék, de a laminált padlókból is találunk megfelelő színt, és mintát. Egy új, és egyre közkedveltebb burkolat a műgyanta padló. A meleg-burkolatok általában sérülékenyebbek a hidegburkolatoknál. Különösen igaz ez a laminált padlókra és a műgyanta padlóra.
A burkoló kivitelező kiválasztása.
A lakásfelújítás kivitelezők általában rendelkeznek megfelelő burkoló szakemberrel. A hidegburkolatok, a laminált padló lerakását remekül elvégzik, de a parketta lerakását, csiszolását, lakkozását, valamint a műgyanta padló kivitelezését általában Ők is alvállalkozó szakemberekkel végeztetik. Választhatunk burkolót külön, de megbízhatjuk a burkolással a lakásfelújítás kivitelezőjét is. Az utóbbi megoldás kényelmesebb, egyszerűbb számunkra, hiszen egy kivitelezővel kell együttműködnünk, aki minden munkafolyamat elvégzéséért felel.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: