Az elektroszogról egyre többet hallani manapság.
A lakásunkban lévő elektromos vezetékek elektromágneses sugárzása nagyon csekély mértékű, de sokan ezt a sugárzást is elektroszmognak tekintik és védekeznek ellene.
Az elektroszmog egészségkárosító hatása jelenleg vitatott. Talán azért, mert nehezen mérhető és bizonyítható.
A villanyszerelés.
A villanyszerelő egyszerű szakember, nem dolga eldönteni káros-e az elektroszmog a szervezetünkre. Azonban az elektromos rendszer kialakításánál, a vezetékek elhelyezésénél figyelembe kell vennie ezt a szempontot is.
Érdemes visszanyúlnunk a régi villanyszerelési technológiához, szerelési ajánláshoz. Ez az ajánlás az elektromos gerincvezetékek nyomvonalát a mennyezet alatt az oldalfalon határozta meg. A kapcsolók, konnektorok vezetékeit pedig innen függőleges leállásokkal javasolta. A szabály egyszerű, a függőleges az függőleges, a vízszintes az vízszintes.
Hogyan védekezhetünk még az elektroszmog ellen?
Miután minimalizáltuk az elektromos vezetékeket az ágyak, és tartózkodási helyek magasságában, lehetőség van a vezetékek árnyékolására.
Az árnyékolásra több lehetőség is kínálkozik. A leg elterjedtebb megoldás az árnyékoló fólia felragasztása a vakolt falakra. A fólia glettelhető és festhető. A fóliát egy bekötő vezeték segítségével a szakember beköti a legközelebbi konnektor védőföldelésébe.
Amíg a tudomány jeles képviselői eldöntik, hogy az elektroszmog milyen mértékben károsítja az emberi szervezetet, mi addig is tegyük meg ellene, ami tőlünk telik.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: