Sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy új építésű lakást vásároljanak, így inkább egy használt lakás adásvételi szerződést kötnek, majd felújítják azt. Meglévő lakásunkra is ráfér időnként a megújulás, hiszen lepattogzik a festék az ajtóról, a sarkokon leválik a vakolat, a csempe divatjamúlttá válik, a parketta bebarnul. Akár újonnan vásárolunk lakást, akár a jelenlegit újítjuk fel, érthető, ha alig várjuk, hogy beköltözhessünk régi-új otthonunkba, amelyben mindent a kedvünk szerint alakítottunk ki.
A felújítás buktatói
Azonban a felújításnak sajnos számos buktatója van: a mesteremberek olykor kihasználják, hogy a megrendelő nem ért az adott munkálathoz, és kispórolnak egy fontos alapanyagot, vagy épp silány munkát végeznek. Mindezek megelőzésére csak olyan mesterrel dolgoztassunk, akit egy ismerősünk ajánlott; kérjünk többektől is árajánlatot, majd annak elbírásához vegyük igénybe szakértő segítségét. Később pedig ragaszkodjunk a megbeszélt árhoz: ne engedjük, hogy a mesterember „később felfedezett rosszabb feltételekre” hivatkozzon.
Mindent foglaljunk írásba
Mindig kössünk szerződést, és a menet közben történt esetleges változásokat is foglaljuk írásba. Ellenőrizzük, hogy a mester valóban azokat az alapanyagokat vásárolta-e meg, amelyek az árajánlatban szerepeltek, nem pedig olcsóbbakat készül beépíteni. Kizárólag az elvégzett munkáért fizessünk; ne adjunk többször is előleget a vállalkozónak a munka megkezdése előtt. A felújítás alatt többször is ellenőrizzük, hogy haladnak a munkálatok. Ha a fenti elővigyázatosság ellenére úgy érezzük, hogy becsaptak, kérjünk ügyvédtől jogi segítséget, javasolja az ugyvedipraxis.hu szakértő csapata
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: