Ha gázkazánt cserélünk…

Hogyan lehet kicserélni az elromlott, már nem javítható gázkazánunkat ma?

Megoldás az egyszerűsített gázkészülék csere eljárás. Feltétel, hogy a csere nem járhat fogyasztói gázvezeték átalakításával, cseréjével.

Első körben szükség lesz egy kéményseprői szakvéleményre. Itt áll, vagy bukik az olcsó megoldások lehetősége. Ha a szakvélemény engedélyezi hasonló készülék felszerelését, aminek a teljesítménye nem lehet nagyobb, mint 36 KW, elhívjuk a minősített gázszerelő szakembert, aki leszereli a régi kazánt, és felszereli, beüzemeli az újat. Föl kell még szereltetnünk egy szénmonoxid érzékelőt is.

Ha a kéményünk és a készülék környezete nem teszi lehetővé a nyitott égésterű kazán működtetését, és nem felel meg a zárt égésterű kazánnak, akkor szükséges lesz a kémény bélelése, ami emeli a költséget. Kell még egy EPH jegyzőkönyv, ami igazolja, hogy elektromos, és földelés szempontjából szabványos a kazáncsere.

Az egyszerűsített gázkészülék csere eljárással tehát megspóroljuk az gázterv elkészítését, és a MEO-t.

Hogyan lehet kicserélni az elromlott, már nem javítható gázkazánunkat szeptember 26. után?

2015 szeptember 26.-a után az Uniós szabályok, már csak hatékony kondenzációs kazánok felszerelését teszi lehetővé (igaz még folynak az egyeztetések) az egyszerűsített gázkészülék csere eljárás esetén is.

A szabály változása alapvetően a gázkészülékek forgalomba hozatalára vonatkozik. Azért szólnak a hírek a két éves türelmi időről, a bevezetéssel kapcsolatban, mert a már engedélyezett gáztervek érvényessége 2 év. Ezek az engedélyekben egyébként már a zárt égésterű turbós kazánok szerepelnek.   

Ez a változás mindenképp szükségessé teszi majd a kéményünk utólagos bélelését. Az új kazán felszerelése is költségesebb lesz, hiszen meg kell oldani a kondenzvíz elvezetését is.

Mindent egybevetve, ha a kéményszakvélemény nem teszi lehetővé a nyitott rendszerű kazán felszerelését, a csere igen költséges már most is.

Címkék: , ,
Tovább a blogra »